Osądzić komunistyczne zbrodnie

- Tu, spod pomnika Poległych Stoczniowców, wołamy o poszanowanie ludzi skrzywdzonych i osądzenie zbrodni Grudnia '70 i stanu wojennego oraz usunięcia z wymiaru sprawiedliwości prokuratorów i sędziów, którzy brali udział w procesach politycznych w PRL - mówi Stanisław Fudakowski ze Stowarzyszenia "Godność".

Czytaj więcej...

Bądźcie wierni powołaniu

- Drodzy kandydaci do akolitatu, życzę wam, abyście kształtowali się w wierności Chrystusowi. Pamiętajcie, że na waszej drodze będą pojawiać się często powody nawet bardzo szlachetne, które będą wielką przeszkodą w dochowaniu wierności powołaniu. A zatem bądźcie roztropni, mądrzy mądrością Bożego Słowa i czuwajcie - mówił do kleryków IV roku bp Wiesław Szlachetka.

Czytaj więcej...

Brak skruchy

- Chcemy dzielić dziś ból rodzin, które w grudniu 1970 roku straciły swoich najbliższych. Śmierć waszych synów i braci miała i wciąż ma dla nas ogromne znaczenie i głęboki sens - mówił ks. Sławomir Decowski.

Czytaj więcej...

Policyjna prowokacja?

- Policja w Gdańsku próbowała uniemożliwić kibicom i reprezentantom środowisk patriotycznych przeprowadzenie legalnych uroczystości upamiętniających ofiary stanu wojennego - uważa ks. Jarosław Wąsowicz, współorganizator obchodów.

Czytaj więcej...

W imię pamięci ofiar

- Krzyż domaga się rachunku sumienia, który robimy tu co roku - mówił Janusz Śniadek 17 grudnia podczas wieczornych uroczystości w Gdyni. - W tym roku ten rachunek jest szczególnie gorzki. Czy na darmo Janek Wiśniewski padł? - pytał Janusz Śniadek.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Zwiastować z radością